Implantologia

By

Implantologia

Nasz gabinet stomatologiczny w Kaliszu specjalizuje się w chirurgii szczękowej i implantologii.

Implantologia to nasza pasja. Łącząc wiedzę naszych specjalistów z najwyższej jakości implantami zębowymi gwarantujemy pacjentom satysfakcję i zadowolenie z efektów leczenia.

Aby uzupełnić braki zębowe, przywrócić komfort estetyczny i czynnościowy zbliżony do naturalnego uzębienia, stosujemy leczenie implantologiczne. To nowoczesna, bezpieczna procedura medyczna, w której następuję chirurgiczne wszczepienie implantu w kość szczęki. Stosowane obecnie implanty zębowe to śruby tytanowe lub cyrkonowe z odpowiednio ukształtowaną porowatą powierzchnią, która ułatwia połączenie z otaczającą je tkanką kostną. Taki implant pełni funkcję korzenia zęba jednocześnie stanowiąc podstawę do odbudowy protetycznej korony zęba. Klientom naszego gabinetu stomatologicznego w Kaliszu oferujemy implanty firmy Bredent, MIS Poland, OSteoplant, Q-Implant, które są nie tylko niezwykle estetyczne, ale także posiadają 5 letnią gwarancję. W przypadku nieprzyjęcia się wszczepu ponowny zabieg założenia implantu zębowego wykonujemy w naszym gabinecie stomatologicznym bezpłatnie. Natomiast odsetek niepowodzeń przyjęcia implantu wynosi jedynie ok. 5%.

Samo leczenie implantologiczne składa się z dwóch części: chirurgicznej, w której następuje wszczepienie implantu zębowego oraz protetycznej.

W przypadku, gdy przed implantacją zostanie zdiagnozowany brak dostatecznej ilości kości, wykonany zastaje dodatkowy zabieg, polegający na wszczepieniu materiału kościo- zastępczego (pochodzenia odzwierzęcego bądź syntetyczny) wraz z błoną kolagenową. Natomiast gdy w szczęce jest za mało miejsca – podnoszone jest dno zatoki szczękowej (Sinus lift).  Zabiegi te są mało inwazyjne i wykonuje się je w znieczuleniu miejscowym. Okres wgajania się implantu zębowego dla szczęki trwa ok. 6 miesięcy, dla żuchwy 3 miesiące. Jest to czas potrzebny na zintegrowanie się implantu zębowego z kością.

Po tym okresie przystępuje się do odbudowy protetycznej. W zależności od rozległości braków zębowych i ustalonego wcześniej przez dentystę planu leczenia wykonujemy uzupełnienia stałe (korony lub  mosty) porcelanowe na podbudowie metalowej lub cyrkonowej (system LAVA), bądź uzupełnienia protetyczne ruchome (protezy na zatrzaskach tzw. overdenture).

Pozytywne opinie naszych pacjentów po zakończonym leczeniu z zakresu chirurgii szczękowej i wszczepieniu implantów zębowych są wizytówką naszego gabinetu stomatologicznego w Kaliszu.

About the Author

administrator