Periodontologia

By

Periodontologia

Leczenie chorób przyzębia i dziąseł jest tak samo ważne jak leczenie samych zębów.

W naszym gabinecie stomatologicznym wykonujemy zarówno podstawowe zabiegi z tego zakresu, takie jak skaling (czyli usuwanie kamienia nazębnego zarówno nad- jak i poddziąsłowego), usuwanie osadów (piaskowanie) i polerowanie zębów oraz te bardziej skomplikowane.

Jednym z takich zabiegów jest kiretaż. Zabieg ten wykonywany jest w celu oczyszczenia kieszonek dziąsłowych, które pogłębiają się w przypadku parodontozy. W zależności od diagnozy wykonujemy kiretaż zamknięty lub otwarty połączony z wszczepieniem  materiału kościozastępczego (materiał syntetyczny R.T.R, trójfosforan wapnia, bądź Bio-Oss, Bio-Gide).

W przypadku zdiagnozowanej ruchomości zębów, nasi stomatolodzy wykonują zabieg szynowania, który unieruchamia rozchwiane zęby łącząc je z grupą zębów stabilnych. Najczęściej zabieg ten wykonujemy przy pomocy włókna szklanego.

Innym problemem, z którym często do naszego gabinetu stomatologicznego zgłaszają się pacjenci jest recesja dziąseł. Powoduje ona odsłonięcie korzeni zębowych. Głównym objawem w tym przypadku jest wrażliwość na różnice temperatury spożywanych pokarmów i napoi oraz pojawienie się próchnicy korzenia. W takich przypadkach stosujemy zabieg polegający na pokryciu recesji dziąseł, który niweluje nadwrażliwość zębów oraz chroni przed dalszymi powikłaniami (techniki BGR,  RTR  bądź przeszczep podnabłonkowej tkani łącznej).

About the Author

administrator