Stomatologia zachowawcza

By

Stomatologia zachowawcza

W chorobach próchnicowych największym problemem jest demineralizacja i w konsekwencji utrata twardych tkanek zęba. Leczenie zmian próchnicowych polega na usunięciu zainfekowanych tkanek, dezynfekcji i odtworzeniu struktur zęba przy pomocy wypełnienia.

 

W naszym gabinecie stomatologicznym w Kaliszu dentyści stosują nowoczesną metodę ozonoterapii, która polega na wprowadzeniu w obrębie zmian próchnicowych odpowiedniej dawki ozonu, dzięki czemu dochodzi do wyjałowienia zmian, co umożliwia ich remineralizację.

Gabinet

 

Nasi stomatolodzy wypełniając ubytki starają się aby każda rekonstrukcja utraconych tkanek była jak najbardziej naturalna i estetyczna. Dlatego w naszym gabinecie stomatologicznym do wypełnień używamy materiałów najwyższej jakości tj. Filtek 3M, Gradia GC, CHARISMA OPAL. Różnorodność barw materiałów kompozytowych pozwala naszym stomatologom w gabinecie zastosować idealne dopasowanie uzupełnienia do naturalnego koloru zęba. W celu zapobiegania próchnicy wtórnej i wzmocnienia struktury zęba stosujemy materiały uwalniające fluor.

Gabinet

About the Author

administrator